Sjednice
Zastupnice
Klubovi
Zakonodavstvo
EU zakonodavstvo
Klub zastupnika Možemo!
Pregled
Glasanja
Govori
Osnovne informacije
Sandra Benčić
Predsjednica kluba
Ivana Kekin
Zamjenica
Damir Bakić
Zamjenik
:
10
Draženka Polović
Član
Dubravka Novak
Član
Dušica Radojčić
Član
Jelena Miloš
Član
Marin Živković
Član
Rada Borić
Član
Urša Raukar-Gamulin
Član
Br. zastupničkih pitanja i inicijativa
Možemo!
5%
5
7.461538461538462%
7
42%
Klub zastupnika Socijaldemokratske partije Hrvatske
SDP
42
Prisutnost na glasanjima
Možemo!
74.79166666666667%
75 %
74.88258838880627%
75 %
100%
Klub Zastupnika Hrvatske Narodne Stranke I Nezavisnih Zastupnika
HNS i NZ
100 %
Prisutnost na glasanjima kroz vrijeme
Zastupnička pitanja i inicijative
2. 7. 2024
Draženka Polović
je postavila pitanje
Ceste i cestovni promet; | Zastupničko pitanje vezano uz plan izgradnje pristupne ceste do Duge Rese
na koje mora odgovoriti
Butković, Oleg / Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture;
.
20. 6. 2024
Sandra Benčić
je postavila pitanje
Pravo društava; | Zastupničko pitanje vezano uz uvid u Odluku o davanju suglasnosti Centru za restrukturiranje i prodaju za sudjelovanje u dokapitalizaciji društva Petrokemija d.d.
na koje mora odgovoriti
Plenković, Andrej / Predsjednik Vlade RH;
.
12. 6. 2024
Draženka Polović
je postavila pitanje
Poštovani premijeru, često ste u Karlovcu u zadnje vrijeme pa vjerujem da ste prošetali karlovačkom Zvijezdom i da ste primijetili u kakvom se katastrofalnom stanju uslijed radova na projektu aglomeracija ona danas nalazi. Karlovčani svjedoče nezapamćenim oštećenjima kulturne i povijesne baštine te privatne i javne imovine. Pretpostavljam da također znate da su očajni stanovnici u potpunosti odustali od traženja pomoći i rješenja kod izvođača radova, nadzora, građevinskih inspekcija, konzervatora ili nekih drugih lokalnih ili državnih institucija i sada pomoć traže od europskih institucija. Obraćaju se Ursuli von der Leyen i drugim visokim dužnosnicima Europske komisije. Pripremaju i tužbu EPPO-u zbog grubog kršenja zakona, pravila profesije, uništavanja imovine i narušavanja njihovih ljudskih prava. Stoga vas pitam, jeste li upoznati s razmjerima štete u Karlovcu, imate li plan kako ćete tu katastrofu sanirati kako ne bi pala na teret građana i onih rijetkih poduzetnika koji su još tamo ostali te kako kao premijer komentirate činjenicu da ljudi ni u ovom slučaju ne vjeruju da će hrvatske institucije zaštititi njih ili javno dobro te se opet direktno obraćaju tijelima i dužnosnicima EK-a? Hvala.
na koje mora odgovoriti
Plenković, Andrej / Predsjednik Vlade RH;
.
Sandra Benčić
je postavila pitanje
Zahvaljujem. Poštovani premijeru. Vidim i vi svog Bernardića imate sigurno vam je na ponos. Ali ja imam za vas jedno pitanje koje zapravo iz domene nacionalne politike kao što bi i ovdje pitanja trebala bit. Vi ste svjesni da je najveća stopa inflacije u Hrvatskoj upravo bila u sektoru hrane i da je upravo zbog toga jesu hrvatski građani najviše osjetili inflaciju od svih građana EU upravo u tom dijelu i to upravo oni koji imaju najniže prihode. Međutim, dvije godine inflacije u tom sektoru nije dovelo niti do jednog poteza Vlade koji bi zaustavio pad poljoprivredne proizvodnje, koji imamo već nekoliko kvartala za redom. Evo sada u zadnjem kvartalu pad poljoprivredne proizvodnje vam je minus šest i nešto posto, evo sad sam gledala pogledajte kolegice. Također uvoz hrane je 67% veći od izvoza, višestruko brže nam raste uvoz hrane nego izvoz i u cijeloj toj situaciji jedna od strateških tvrtki za hrvatsku poljoprivredu Petrokemija Kutina prepuštena je turskom investitoru, a država sada u svibnju gubi kontrolni paket. 29. veljače vi ste imali sjednicu Vlade na kojoj je navodno odlučeno da će RH zadržati kontrolni paket u dokapitalizaciji i navodno ste se dogovorili sa turskim investitorom kako će se dokapitalizirati Petrokemija. On vas je na kraju izigrao i državni udio je pao na 20%. Kako je do toga došlo i kako mislite povratiti kontrolni paket u Petrokemiju?
na koje mora odgovoriti
Plenković, Andrej / Predsjednik Vlade RH;
.
Ivana Kekin
je postavila pitanje
Hvala vam. Poštovani predsjedniče Vlade RH, Slovenija, Irska, Španjolska, dakle članice EU, a također i Norveška u zadnjih mjesec dana priznale su Palestinu. To je prema podacima palestinskih vlasti dakle učinilo 146 zemalja od 193 države članice UN-a. što je učinila RH na vanjsko političkom planu po ovom pitanju? Hrvatska je za početak sramotno glasala u Općoj skupštini UN-a protiv rezolucije kojom se tražio hitan prekid vatre u pojasu Gaze i doprema humanitarne pomoći za tamošnjih gotovo 2,4 milijuna Palestinaca od kojih je gotovo polovica djece. Hrvatska je također bila suzdržana na glasanju o palestinskom zahtjevu za punopravnim članstvom u UN-u. U međuvremenu tužitelj Međunarodnog kaznenog suda, izdao je prijedlog za uhidbenim nalozima vodstva Hamasa kao i Netanyahua, premijera Izraela i Galante njihovog ministra obrane. Predsjedniče Vlade zašto RH kao zemlja koja ima iskustvo rata, zašto je tako pasivna u međunarodnim odnosima vezanim za rješavanje sukoba u Gazi. Ne bi li mi upravo trebali biti prepoznati kao zemlja koja je aktivna u politikama izgradnje mira. Moje pitanje vama je koji je stav Vlade RH prema prijedlogu tužitelja Međunarodnog kaznenog suda za izdavanje uhidbenog naloga za vodstvo Hamasa te za predsjednika Vlade Izraela i ministra obrane Izraela i također da li Vlada RH uopće razmatra mogućnost priznavanja Palestine. Hvala vam.
na koje mora odgovoriti
Plenković, Andrej / Predsjednik Vlade RH;
.